Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Yamaha xtz 750 problemy z paleniem

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #46
    http://allegro.pl/yamaha-xtz-750-gaz...103578107.html a o tym co sądzisz co Beniamin podesłał ?

    I teraz powiedz mi jaki koszt jest takiego remonu ?

    Komentarz


      #47
      śledzę twój wątek, i znalazłem powód czemu u mnie słabo moto odpala po dłuższym postoju, dzisiaj odkręciłem korek paliwa i zagadał po 2sekundach , a wcześnieł z 2minuty kręcenia było (zbiornik paliwa na rezerwie.
      JADĄ, JADĄ, CHŁOPCY, CHŁOPCY NA JAPOŃCACH HEJ NIKT ICH NIE DO GONI BO KRĘCĄ DO KOŃCA!!

      Komentarz


        #48
        Zamieszczone przez machoney Zobacz posta
        śledzę twój wątek, i znalazłem powód czemu u mnie słabo moto odpala po dłuższym postoju, dzisiaj odkręciłem korek paliwa i zagadał po 2sekundach , a wcześnieł z 2minuty kręcenia było (zbiornik paliwa na rezerwie.
        To super :-D chłopaki, dobra robota :-D ale mój motocykl nadal jest pod znakiem zapytania :-P

        Komentarz


          #49
          Koszt remontu... zakładając że masz głowicę ok. (płytki 160+) to planowanie,docieranie,uszczelniacze,pierścienie,up g... i robisz sam... to jakiś 1000zł - z zasady coś jeszcze dojdzie..

          Komentarz


            #50
            To trza odkładać ;-)
            I sam to na pewno nie będę tego robił bo nigdy nie robiłem :-P
            Ostatnio edytowany przez napson; 2998.

            Komentarz


              #51
              Na wstępie przepraszam za odkopanie tematu z przed pół roku .

              Chłopaki mam podobny problem co kolega. We wrześniu kupiłem Super Tenerkę za nie dużą kasę , wszystko było ok aż do ostatniego tygodnia. Moto nie pali , myśl;ałę ze to aku , po naładowaniu problem nie ustąpił. Ciągnąłem ją na lince za samochodem , ale też nie odpaliła . Paliwo dochodzi do pompy na 100% , ale teraz mam pytanie : jak odłączę przewód który doprowadza wachę do gaźników to czy z pompy powinno leciec paliwo ( u mnie nawet kropelka nie poszła , a przewód suchutki).
              Wstrzyknąłem ok 200ml paliwa do gażników , ale też nie chciała odpalic . Pompa rozebrana ale w środku niczego zepsutego nie zauważyłęm.W baku jest ok 6l benzyny czy jej mała ilosc może miec wpływ na działanie pompy. Kiedys w Hondzie Hornet miałem podobny problem . Help
              Ostatnio edytowany przez prisonerhatred; 4282.

              Komentarz


                #52
                Gdzie jest problem przy zasilaniu z butelki?

                Komentarz


                  #53
                  Omiń zbiornik i pompę. Weź kawałek węża- najlepiej przejrzystego paliwowego, na jednym końcu załóż lejek, drugi podepnij bezpośrednio do wejścia gaźników. Zalej porządnie gaźniki, tylko gaźniki są dość wysoko i raczej paliwa w wężyku musisz mieć gdzieś na wysokości kierownicy. Spróbuj odpalić, jeśli zapali to szukałbym przyczyn w dojściu paliwa. Pompa jest podciśnieniowa, może przewód podciśnieniowy jest nieszczelny, albo kraniki zatkane, albo pompa padła, ale to po kolei wszystko trzeba sprawdzić. Mogę się mylić, ale przez pompę CHYBA powinno przepływać paliwo. Jeśli zalejesz zbiornik do pełna to paliwo powinno dotrzeć do gaźników przez pompę grawitacyjnie, ale tego nie jestem pewny i nie chciałbym wprowadzić w błąd. Jeśli nie odpali przy bezpośrednim zalaniu to trzeba szukać dalej- wykręcić świece i patrzeć czy ma iskrę, czy ma iskrę, czy jest mokra, jaki ma kolor itp...

                  Komentarz


                    #54
                    Kraniki są ok podają paliwo do pompy , ale pompa nie przepuszcza paliwa dalej ( nie wylatuje paliwo na sucho ani przy kręceniu zapłonem) czułem ,że gaźniki przy kręceniu zasysają paliwo (zatkałem przewód palcem ). Jak najłatwiej dostac się do świec ? Trzeba zdjąc bak czy chłodnicę ?? Pompe i tak muszę wymienic bo jak odkręciłęm starą to uszczelki popękały.

                    Komentarz


                      #55
                      najlatwiej do świec sie dobrac jest tak: odkręcić (ale nie zdjemować) samą chłodnicę i ją lekko odgiąć. tak sobie powisi na wężykach, a w tym czasie obczaisz świece.
                      Social media: Facebook | @maku_xtz on twiiter
                      Relacje Bośnia 2013 | Bałkany 2012 | Gruzja 2012 | Bałkany 2011

                      Komentarz


                        #56
                        Metoda na butelkę nic nie dała . Moto nie zapala , wyrzuca całe paliwo przez nieszczelnosc w wydechu . Co to moze być? ??? Swiece byly mokre.
                        Ostatnio edytowany przez prisonerhatred; 4282.

                        Komentarz


                          #57
                          Zamieszczone przez prisonerhatred Zobacz posta
                          Metoda na butelkę nic nie dała . Moto nie zapala , wyrzuca całe paliwo przez nieszczelnosc w wydechu . Co to moze być? ??? Swiece byly mokre.
                          A zawory sprawdzałeś?
                          Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                          No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                          sigpic

                          Komentarz


                            #58
                            No to lipa. jesli iskra jest a paliwo wywaliło wydechem to stawiam na przestawiony rozrząd. Czyli ktoś nie pilnował łańcuszka.

                            Komentarz


                              #59
                              Zamieszczone przez Prince Zobacz posta
                              No to lipa. jesli iskra jest a paliwo wywaliło wydechem to stawiam na przestawiony rozrząd. Czyli ktoś nie pilnował łańcuszka.
                              Samo mało prawdopodobne żeby przeskoczyło, przecież paliła i jeździła a teraz nie pali, sprawdź napinacz i zawory to będziesz wiedział co jest nie tak.
                              Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                              No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                              sigpic

                              Komentarz


                                #60
                                Przeczyściłem porządnie świece (musialem je zalać odpalajac na słabym aku ) i odpalił na tym co mu xostalo w gaźnikach. Jednak zauważyłem ze podniósł sie poziom oleju ,który wymienialem we wrzesniu - zastanawiam sie czy nie dostała sie tam wacha.
                                Ostatnio edytowany przez prisonerhatred; 4282.

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X