Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

jazda na continental tkc

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #46
    Raczej wszystkie, taka guma. Na początku niema tragedii, ale jak już się zużyją, to potrafią zaskoczyć nawet na suchym, ale zimnym czarnym. Na E09, na pierwszej trasie, chwycił mnie deszcz i na jednym ze skrzyżowań, chwilę po ruszeniu myślałem, że złapałem międzyluz pomiędzy II a III. A tu co? Drifft na prostej drodze Oczywiście do wszystkiego można się przyzwyczaić

    Komentarz


      #47
      Każdy musi dopasować sobie zestaw opon do preferencji, jeździłem na komplecie Pirelli Scorpion MT90 na nich kupiłem ST dojeździłem do końca niestety o ile na czarnym rewelacja to poza nim już nie ale wtedy się dopiero uczyłem tego motocykla więc nie wiedziałem co jest dobre potem zadziałem komplet Dunlop Trailmax i czym więcej jeździłem tym bardziej utwierdzałem się w przekonaniu że potrzebuję czegoś bardziej w teren, zmieniłem na E-09 Dakar tył i Kyoto typowo crossowa opona na przedzie praktycznie nowa za 50 zeta od forumowicza i teraz jest to czego szukałem, fakt szybciutko schodzi i po wypadzie na międzynarodowy zlot pewnie trzeba będzie szukać nowej ( mam już kandydata Motoz Tractinator Desert) ale na szutrach, piachu, błocie, trawie jest kierowalność i kontrola można wchodzić w zakręty w przechyle bez kontry z kontrą jak chcę a banan z gęby nie schodzi. A asfalt traktuję jak konieczną dojazdówkę nie ganiam więcej niż 130 km/h na ostrych winklach przednią prawie zamykam a tył brakuje jakiś cm do krawędzi choć raz jadąc za plastikami bardzo mało brakowało do zamknięcia opon. Oczywiście coś za coś czyli wężykowanie, na pewno mniejsza skuteczność hamowania, huk kostki na asfalcie i wibracje. Ale mam to gdzieś bo przyjemność jazdy w terenie wszystko to przykrywa.

      Komentarz


        #48
        Hej,

        a próbował ktoś zestaw TKC przód i K60 scout na tył?
        Używaj świata, póki służą lata.

        Komentarz


          #49
          Fajny zestaw. Miałem TKC+E07. K60 Scout lepiej robi niż E07, wiele jej nie brakuje do TKC, a przynajmniej tak szybko nie zejdzie.

          Komentarz


            #50
            Kto miał na przodzie w ST K60??
            Potrzebuje waszych opinii bo TKC z przodu przy mojej jeździe to porażka. Moto wężykuje niesamowicie na trasie i przy hamowaniach.
            Miałem K60 w XT600 i było super na asfalcie, żadnego wężykowania nigdy, ale nie wiem jak w cięższej xtz 750 się będą zachowywać.

            Dodam że miałem wcześniej w ST oponki szosowe i nie wężykowała w ogóle.

            Komentarz


              #51
              Jeśli ADVRadek ma K60 w bejcy i chwali to ST tym bardziej się sprawdzą.

              Komentarz


                #52
                Chce porostu mieć 100% pewności że jak kupie to znowu nie będę załamany, a w tym miesiącu strasznie się spłukałem jak nigdy:/
                Pod koniec miesiąca chce zrobić trasę do rodzinki Szczecin<->Zamość i okolice i potrzebuje by moto dobrze się prowadziło.

                - - - Zaktualizowano - - -

                jeszcze jedna kwestia, u mnnie w sklepie jest k60 w dwoch wersja, bezdetkowa identkowa przy czym dentkowa jest 20 zika drozsza. Wydaje mi sie ze do bezdetkowej bez problemu mozna stosowac detke, detkowa bez detki nie mozna zakladac.

                http://www.motocombo.pl/p/207/22004/heidenau-90-90-21-3-00-21-m-c-k60-54t-tl-opona-enduro-bezdetkowa-opony-21-opony-cross-enduro-opony-felgi.html

                http://www.motocombo.pl/p/207/22005/heidenau-90-90-21-3-00-21-m-c-k60-54t-tt-opona-enduro-detkowa-opony-21-opony-cross-enduro-opony-felgi.html

                Komentarz


                  #53
                  Do pony bezdętkowej możesz stosować dętkę na odwrót nie bo te opony różnią się konstrukcją stopki przy bezdętkowych oponach konieczna jest szczelność między stopką a obręczą koła.

                  Komentarz


                    #54
                    Przegladajac allegro zauwazylem duza rozbieznosc cenowa nowych tkc 80 na przod od 180 do nawet ponad 300 zl za opone.Czy tkc ma jakies odmiany , czy to tylko zachcianka sprzedawcow.Mam zamiar zakladac tkc przod mitas tyl , stad szukam najtanszego sprzedawce.

                    Komentarz


                      #55
                      Te najtańsze mają niższy index nośności i prędkości.
                      Może spróbuj 2.75-21 ? Index-y ma jak dla tych droższych, a jest blisko 100zł tańsza.
                      Ja co prawda na nich nie jeździłem (używałem 90/90-21) ale to prawie to samo. Kolega zjeździł dwa takie przody (2.75-21) w Africa Twin i chwalił sobie.
                      http://www.przezswiat.eu

                      https://www.facebook.com/PrzezSwiat.eu

                      Komentarz


                        #56
                        O dziekuje za odpowiedz.Jeszcze nie do konca lapie parametry opon enduro.

                        Komentarz


                          #57
                          Mam w ST opony K60 Scouty. Na asfalcie jest naprawdę dobrze. Zarówno na mokrym jak i suchym. Bardzo mi odpowiadają. W terenie? Nie mam wielkiego porównania, ale dają radę - jak to dualowe opony z nastawieniem na asfalt. Czyli do lekkiego crosa bym nie założył, ale do ciężkiego turystyka jaką dla mnie jest ST już tak. Ogólnie uważam je za bardzo udane.

                          Komentarz


                            #58
                            Zamieszczone przez gientki Zobacz posta
                            Hej, a próbował ktoś zestaw TKC przód i K60 scout na tył?
                            Zamieszczone przez ArturS Zobacz posta
                            Fajny zestaw. Miałem TKC+E07. K60 Scout lepiej robi niż E07, wiele jej nie brakuje do TKC, a przynajmniej tak szybko nie zejdzie.
                            Właśnie - ujeżdżałem taki zestaw na KLR 650 w Rumunii w 2010 (K-60 ale NIE-Scout). Jesli jest sucho, doskonale się spisuje.
                            Problem w tym, że w górach czy na szutrach/polnych drogach nigdy nie jest na 100% sucho. Wtedy trzeba zwalniać przed
                            kałużami, omijać trawy podejrzane o rosę/mokrość, patrzeć czy się kostki w oponie nie zapchały błotem itd. Coś za coś.
                            Sowizdrzał
                            KTM 750 6T
                            Nie wierz, nie bój się, nie proś!

                            Komentarz


                              #59
                              Od lata 2014 pojawił się nowy model TKC 70. Zgodnie z kilkoma pozytywnymi opiniami na przykład tą http://www.adventuremotorcycle.com/s...t#.VNR4saCtbMI sprawdzają się w angielskich warunkach pogodowych. Miał okazję ktoś to przetestować?
                              Ostatnio edytowany przez Mondo Cane; 3348.
                              Coś mi za bardzo błyszczy, żeby chciało jeździć...

                              Komentarz


                                #60
                                Heloł.
                                Właśnie przymierzam się do wymiany obuwia w mojej ST.
                                Kupiłem ją na K60 ale już się kończą.
                                Moja jazda to 70% czarne 30% Off z dużą chęcią zamiany tych proporcji
                                Planowałem Taki zestaw: Tył E09 Dakar, przód TKC80.
                                Tylko zdania na temat TKC80 sÄ… podzielone.
                                Martwią mnie opinie na temat wężykowania i innych niedogodnościach na czarnym.
                                Co radzicie ??

                                Komentarz

                                PracujÄ™...
                                X