Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

jazda na continental tkc

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #61
    Witam -zastanawiam się nad przodem w dużej teresie-Tkc czy motoz enduro?
    Ma ktoś jakieś porównanie?

    Komentarz


      #62
      Moim zdaniem o TKC80 na przodzie nie masz się co martwić ja żadnego wężykowania nie odczuwałem a jeździłem na niej do prędkości rzędu 160. Oczywiście na zakrętach trzeba jeździć ostrożniej niż na typowej oponie szosowej. Z tyłu miałem na początku Karoo T i było dobrze ale bardzo szybko opona się skończyła, założyłem nową E09 Dakar i jak była zupełnie nowa to moja ST wężykowała już przy prędkościach 120km/h ale po przejechaniu 500km i zdarciu trochę opony mocno się poprawiło i spokojnie można było jeździć 120-140km/h

      Komentarz


        #63
        Mam TKC80 z przodu i z tyłu. Nie ma żadnych problemów. Wężykowanie ma związek z ciśnieniem w oponach...

        Komentarz


          #64
          Zamieszczone przez POMI@N Zobacz posta
          Wężykowanie ma związek z ciśnieniem w oponach...
          ... to tylko jeden z wielu czynników i wcale nie najistotniejszy - ale najłatwiejszy do weryfikacji...
          inne to np:
          -stan łożysk kół
          -stan łożyska główki ramy
          -sposób pakowania bagaży
          -"wiotkość" ramy
          -nierówny naciąg łańcucha
          -stan opon
          -krzywa felga
          -uszkodzone amortyzatory
          -kiepskie tulejki - łożyska wahacza
          ..... a nawet szyba (owiewka) czy też błotnik przedni.. to takie podstawowe które mi przyszły do głowy...

          Komentarz


            #65
            Zgadzam się z powyższym, chciałem też pokazać na własnym przykładzie że TKC80 sama w sobie nie powoduje wężykowania, natomiast nówka E09 Dakar może dać takie efekty Mariola miała taki sam efekt w trampku tylko że przy mniejszych prędkościach.

            Komentarz


              #66
              a moim zdaniem jazda powyżej 50% po czarnym na TKC to nic innego jak lans...
              Bezpieczeństwo ważniejsze jest na czarnym niż w błocie, a kiepska opona w błocie przynajmniej czegoś nauczy drivera.... Na asfalcie kiepskie szanse na nauki na marnej oponie.
              Jeżeli na co dzień (nawet z amatorskim offem) to dobre opony typu Anakee. Jeżeli rzeczywiście jeździ się w off to ma się albo 2 kpl kół albo 2 motocykle.
              K60 Scout to akurat kiepskie opony... przetestowałem na ok 6 tyś to wiem, na asfalt kiepściuchne, w lekkim off ok. Cena JUŻ nie jest adekwatna do jakości tak jak kiedyś

              Komentarz


                #67
                TKC 70 może być bardzo fajnym pomysłem
                Polecam tez ContiEscape... moze nie wytrzymują zbyt długo ale zawsze dzialaja

                Komentarz


                  #68
                  Również żadnego wężykowania na TKC do 150 w małej teresce nie zauważyłem. Więcej nie kręciłem.

                  Komentarz


                    #69
                    Zamieszczone przez DanielD Zobacz posta
                    a moim zdaniem jazda powyżej 50% po czarnym na TKC to nic innego jak lans...
                    Bezpieczeństwo ważniejsze jest na czarnym niż w błocie, a kiepska opona w błocie przynajmniej czegoś nauczy drivera.... Na asfalcie kiepskie szanse na nauki na marnej oponie.
                    Jeżeli na co dzień (nawet z amatorskim offem) to dobre opony typu Anakee. Jeżeli rzeczywiście jeździ się w off to ma się albo 2 kpl kół albo 2 motocykle.
                    K60 Scout to akurat kiepskie opony... przetestowałem na ok 6 tyś to wiem, na asfalt kiepściuchne, w lekkim off ok. Cena JUŻ nie jest adekwatna do jakości tak jak kiedyś

                    Komentarz


                      #70
                      Zamieszczone przez ArturS Zobacz posta
                      Ja się powstrzymałem
                      Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                      No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                      sigpic

                      Komentarz


                        #71
                        No weźcie sie... bardzo lbię tą emotę ale kurna- mamy coś do powiedzenia to piszemy. Forum jest dyskusyjne a nie emo. " Warto rozmawiać"

                        Osobiście uważam, że nie potrzeba dwóch kompletów kół - wystarczy nauczyć sie sprawnie przerzucać gumy( w teresce przerzucam około 4 razy w roku). Ze anakee w żadnym razie nie nadaje sie na off. Chyba, ze taki żeby kawałek się przedostać. I że jazda na TKC powyżej 50% po czarnym to nie lans a mus. Przykładowo jadę na urlop i jak większość mam po czarnym to jednak tu i ówdzie mogę sie wpitolić w piach. Nie muszę tego unikać a na anakee michalina to żadna radość.

                        Komentarz


                          #72
                          Anakee w off się nie nadają. Nul. Nic. Zero. Jak WD40 jako smar do łańcucha.

                          CST 755 mam na prodzie do tego zestawu i spisują się super. Moim następnym testem będzie Motoz
                          Ostatnio edytowany przez wojtekk; 533.

                          Komentarz


                            #73
                            Supermega offroadowcy w postaci wszechwiedzącego guru motocyklizmu RP "jurnego" Junaka juz się wypowiedzieli, jego "toudie" też zdążyli przyklasnac. A coś więcej oprócz opowieści że KTM na TKC jest "niepokonany"?

                            No niestety, na forum jest rzesza fanatyków, którzy na swoim Tico są gotowi nakleić beduina lub przynajmniej tekst " Dakar" i żeby człowiek srał piaskiem pustyni to i tak będą uważali się za najmadrzejszych.
                            Odechciewa się bycia na tym forum dzięki nim.

                            PS: motoz do jazdy chociażby 10% asfalt... no gratuluje
                            Ostatnio edytowany przez DanielD; 459.

                            Komentarz


                              #74
                              Ja na TKC w ST na przodzie walilem trasy po 450km dziennie, z czego 200km autostrady i bylo bdb, nawet w deszczu... w offie tez w miare dawala rade, to chyba najbardziej uniwersalna guma na przod... ja bylem z niej bardzo zadowolony... Oczywiscie jesli ktos lata tylko po czarnym (jak ja GSem ) to nie kupuje TKC, ja do GSa wsadzilem kpl Metzeler Tourance Next, ktore w niektorych testach i opinach uzytkowników są lepsze od Anakee 3, poza tym mają zajebisty wygląd
                              Enduro nie klęka
                              R 1100 GS '99 - limonka
                              Pajero 3.2 DiD '03

                              Komentarz


                                #75
                                Zamieszczone przez DanielD Zobacz posta
                                Supermega offroadowcy w postaci wszechwiedzącego guru motocyklizmu RP "jurnego" Junaka juz się wypowiedzieli, jego "toudie" też zdążyli przyklasnac. A coś więcej oprócz opowieści że KTM na TKC jest "niepokonany"?

                                No niestety, na forum jest rzesza fanatyków, którzy na swoim Tico są gotowi nakleić beduina lub przynajmniej tekst " Dakar" i żeby człowiek srał piaskiem pustyni to i tak będą uważali się za najmadrzejszych.
                                Odechciewa się bycia na tym forum dzięki nim.

                                PS: motoz do jazdy chociażby 10% asfalt... no gratuluje
                                Ale o czym mówisz. Ochłoń. Słucham zatem Twojej propozycji. Mam XR i znów pewnie zrobię w trakcie urlopu 2-3 tyś. Co mam założyć do tego tico żeby jechać 98% po czarnym i jeśli najdzie mnie chęć polatać trochę poza nim? Rozważam ( ale nie zamykam sie na inne propozycje) e-09, TKC80, karoo3 i D908RR. Pierwsza odstrasza tym, ze poprzedni urlop był cały deszczowy. Druga szybko schodzi, trzeciej jeszcze nie miałem, czwarta pierońsko droga.

                                Turance (zwykle)mam i fajne są na asfalt i delikatny szuter. W piochu nie robią. Tzn da sie- ale wysiłkowo i raczej nie przynosi wiele nauki. Dwa lata temu z beduinem, w zeszłym roku już bez- nie zauważyłem zmian w prowadzeniu
                                Ostatnio edytowany przez Prince; 2935.

                                Komentarz

                                PracujÄ™...
                                X