Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Kufry i stelarze

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #61
    Wydech oryginalny nie jest ale ma wymiar oryginału. Maiłem na myśli czy z lewej (bez wydechu) odsadzić tak samo jak z prawej - i wówczas jest symetrycznie czy zrobić maksymalnie blisko (z lewej). Będzie z lewej bliżej a z prawej dalej.

    Komentarz


      #62
      Ogólnie i najlepiej to tak wąsko jak się da ta lekka asymetria przy prędkościach jakimi lata 660'tka to problemu nie robi a w korkach przeciskać się łatwiej
      Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
      Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

      Komentarz


        #63
        Dzięki czyli z lewej najbliżej jak się da i z prawej też - słyszałem, że może warto po lewej jakiś miejsce na narzędzia zostawić?????

        Komentarz


          #64
          Jak zrobisz symetryczny stelaż to miejsce jest. Jeżeli a-symetryczny to miejsca nie będzie W przypadku stelaża symetrycznego powstaje miejsce na zamocowanie pojemnika wykonywanego np. z rury kanalizacyjnej.


          wd5891_nowe2.jpg
          Ostatnio edytowany przez czeczen; 402.

          Komentarz


            #65
            No to teraz zgłupiałem Jako początkujący nie wiem co będzie lepsze, praktyczniejsze. Już wiem, że sakwy a nie kufry aluminiowe. Teraz jeszcze czy stelaż symetryczny czy nie. Sam sobie nie potrafię na to pytanie odpowiedzieć. Pewnie jedno i drugie rozwiązanie ma swoje plusy. Kwestia które ma więcej plusów dodatnich a które więcej plusów ujemnych. Sam sobie nie odpowiem......

            Komentarz


              #66
              No właśnie tylko Ty możesz odpowiedzieć sobie na to pytanie...
              Pomyśl -gdzie będziesz więcej jeździł ?
              miasto,asfalty czy jakieś drogi mało uczęszczane,off .... jeżeli wersja pierwsza to każdy centymetr się liczy, i co tam chować jeżeli jesteś cały czas w zasięgu cywilizacji
              natomiast wersja druga - wtedy niespecjalnie będzie przeszkadzało Ci te dodatkowe 10-20 cm i jest co zabierać bo na zadupiu trochę trudniej o potrzebne do jakiejś doraźnej naprawy rzeczy

              Komentarz


                #67
                dobrze ci pisali, wszystko zależy ile, gdzie i z kim bedziesz jeździł, ja jak jade sam to i tak staram sie nie wychodzić poza obrys moto żeby np w korku myknąć na trzeciego, wiecej plusów zdecydowanie mają sakwy niż Al, ale ja mam Al i nie narzekam jak jadę z moją Panią naładuje na kuferki jeszcze coś to siedzi jak w fotelu, ajak pękł mi po przewrotce w Wilkasach to skleiłem siwą taśmą i też było good nawet nie przeciekł jak wracałem. Wybór należy do Ciebie, ale jedno jest pewne i tak wszystko wyjdzie w praktyce....

                Komentarz


                  #68
                  Dzięki. No właśnie wszystko okaże się w praktyce. Zobaczymy. Jutro porozmawiam jeszcze z Palem555 w sprawie stelaży - symetryczne czy asymetryczne. W każdym razie temat znacznie mi się rozjaśnił i nie jest już czarną magią. Serdecznie dziękuję wszystkim który zechcieli podzielić się dobrą radą i doświadczeniem.

                  Komentarz


                    #69
                    Zamieszczone przez wojti Zobacz posta
                    No to teraz zgłupiałem Jako początkujący nie wiem co będzie lepsze, praktyczniejsze. Już wiem, że sakwy a nie kufry aluminiowe. Teraz jeszcze czy stelaż symetryczny czy nie. Sam sobie nie potrafię na to pytanie odpowiedzieć. Pewnie jedno i drugie rozwiązanie ma swoje plusy. Kwestia które ma więcej plusów dodatnich a które więcej plusów ujemnych. Sam sobie nie odpowiem......
                    rura fi 50 jest idealna do wożenia dętek, jakoś specjalnie nie poszerzy chyba rozstawu (w 750 nie chodzi spokojnie za stelaż max przysunięty do plastikowego boczka)

                    węższa rura to tylko na narzędzia - ale zerknij na rozwiązania LUPUSa https://picasaweb.google.com/115637242715083430332
                    miał gdzieś na zdjęciu super gmole od Pastora i narzędziówke zamykaną oryginalnym zamkiem motocykla (zapięcie na kaski)


                    gdzieś miał zdjecia z bliska ale ni mogę ich znaleźć
                    ST legenda Dakaru http://passion4travel.pl/index.php/c...dow/motocykle/
                    FB: http://www.facebook.com/kamilltee

                    Komentarz


                      #70
                      P007.jpg nie wiem czy o to chodziło

                      Komentarz


                        #71
                        Zdjęcia mega. To jest to Mam już raczej jasność pewnie będą symetryczne. W zasięgu cywilizacji nieco większy rozstaw ale w przypadku jej braku dodatkowe miejsce może okazać się zbawienne.

                        Komentarz


                          #72
                          Ja mam narzędziówkę zrobioną z rury kanalizacyjnej, którą zamontowałem do stelaża. Wożę tam cały zestaw kluczy, łyżki do opon i inne duperele Jeszcze muszę tylko pomyśleć nad jakimś sprytnym zamknięciem, coby mi nikt nic nie zajumał.

                          Ostatnio edytowany przez AdamB; 2501.

                          Komentarz


                            #73
                            307903_2298823511719_1283089139_2749341_3120142_n.jpg
                            nigdy w życiu więcej nie pojadę z sakwami workami czy inną materiałową cholerą. Nie wygodne to to jest na maksa. jak tylko chcesz coś nawet z wierzchu wyjąć natychmiast całe mocowanie szlak trafia i na nowo trzeba wiązać. każdy może się "włamać" i przy glebie cała okolica zbiera twoje gacie.

                            Komentarz


                              #74
                              Ja mam narzędziówkę zrobioną z rury kanalizacyjnej, którą zamontowałem do stelaża. Wożę tam cały zestaw kluczy, łyżki do opon i inne duperele Jeszcze muszę tylko pomyśleć nad jakimś sprytnym zamknięciem, coby mi nikt nic nie zajumał.
                              a taka narzędziówka to mistrz sprawdza się na potęgę

                              Komentarz


                                #75
                                Temat rozwiązany dziękuję.

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X